Haber

Hamas, İsrail’in Gazze Şeridi’nde ‘hayali ilerleme’ propagandası yaptığını açıkladı

Hamas, İsrail’in Gazze Şeridi’nde gerçekte olmayan “hayali ilerleme” propagandası yaparak kendi halkına karşı “psikolojik savaş” yürütmeye çalıştığını, Filistinli savaşçıların İsrail ordusuna karşı nitelikli operasyonlar yürüttüğünü belirtti.

Hamas’ın internet sitesinde yayınlanan açıklamaya göre, Hamas Sözcüsü Fevzi Berhum, İsrail’in Gazze Şeridi’ne giren kara kuvvetlerinin birçok cephede kayda değer ilerleme kaydettiğini duyurmasını “hayali ilerleme” olarak değerlendirdi.

Berhum, İsrail’in Gazze Şeridi’nde “hayali ilerleme” propagandası yapmaya çalıştığını ve kendi halkına karşı “psikolojik savaş” yürüttüğünü belirtti.

Filistin direnişinin istikrarlı ve yükselişte olduğunu, mücadeleyi tam bir bilinç, anlayış ve yetenekle yönettiğini, sahanın yönetiminin direnişin kontrolünde olduğunu kaydeden Berhum, bölgede İsrail tanklarının varlığını da sözlerine ekledi. alanların sınırlı olması o alanın kontrolünün olduğu anlamına gelmez.

Berhum, Gazze’deki direnişin günün her saatinde nitelikli ve yaratıcı operasyonlar yürüttüğünü, İsrail tanklarını ve zırhlı araçlarını imha etmeye, İsrail askerlerini her cephede öldürmeye devam ettiğini vurguladı.

İsrail Ordu Sözcüsü Daniel Hagari, önceki açıklamasında Gazze Şeridi’ne giren İsrail kuvvetlerinin birçok cephede kayda değer ilerleme kaydettiğini belirtmişti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu