Haber

Eski ABD Senatörü: Filistin-İsrail çatışması Demokratları bölüyor

Virginia eyaletinden eski ABD senatörü Richard SiyahSputnik’e yaptığı açıklamada, Hamas hareketinin saldırıları ve İsrail’in buna tepkisinin ABD Demokrat Partisi’nde bölünmeye yol açtığını ve ülkenin liderinin Joe BidenZor bir ikilemle karşı karşıya olduğunu söyledi.

Orta Doğu’daki güncel olaylara ilişkin yorum Siyah, ” Gazze Şeridi’ndeki şiddet ABD Demokrat Partisini böldü ve Joe Biden’ı hoş olmayan bir ikilemle karşı karşıya bıraktıdedi. Yahudi cemaati temsilcilerinin katkıları’ Bağışların yarıdan fazlası ABD Demokrat Partisine yapılıyor‘yaratıldı ve Bidenİsrail’in Gazze Şeridi’ne yönelik sınırsız saldırılarını onaylamaması halinde seçim kampanyası için gerekli fonları kaybedeceğini duyurdu.

SiyahAyrıca ABD vatandaşlarının çoğunun İsrail’in Hamas saldırılarına karşı misilleme hakkına sahip olduğuna inandığını ve bu konudaki kilit sorunun İsrail’in ne kadar yanıt verebileceğini vurguladığını da sözlerine ekledi.

‘Biden’ın İsrail politikası başkanlık zaferine mal olabilir’

Richard SiyahABD Başkanı yaptığı açıklamada, 2024 başkanlık seçimlerinde Filistin-İsrail çatışmasını tırmandırma politikasının kullanılacağını söyledi. Joe Bidenkaybetmesine sebep olabileceğini söyledi.

ABD liderinin İsrail ve Gazze Şeridi’ndeki olaylara ilişkin tutumuna ilişkin yorum Siyah, ” Bakan BidenArapların acılarını görmezden gelmek ona başkanlıktan mal olabilir” söz konusu.

ABD’nin Michigan eyaletindeki Müslümanlar Bidenzaten sırtını döndüğünü ve bu durumun BidenSeçim yenilgisinin nedeninin bu olabileceğini vurgulayan Siyah, ” Eğer BidenMichigan’ı kaybederse seçimi de kaybedebilir” söz konusu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu