Haber

Türkiye Büyük Millet Meclisi Genel Kurulu toplandı

TBMM Genel Kurulu, Başkan Yardımcısı Süreyya Sadi Bilgiç başkanlığında toplandı.

AK Parti Konya Milletvekili Hacı Ahmet Özdemir, “Şeb-i Arus törenleri”, CHP Uşak Milletvekili Özkan Yalım, “Uşak’ın sorunları”, HDP Ankara Milletvekili Filiz Kerestecioğlu Demir, “siyasi yargı uygulamaları” hakkında konu dışı bir konuşma yaptı.

Özdemir, Mevlana’nın birliğinin 749. yıl dönümü münasebetiyle Hazreti Muhammed ve Mevlana Celaleddin Rumi hakkında yersiz, haksız ve hadsiz sözler duymaya başladıklarını söyledi.

Bu tür sözleri kamuoyunun vicdanına havale ettiğini belirten Özdemir, “Bir ahlak abidesi olan Peygamberimizin üzerinden sübyancı ve şehvet düşkünü birini çıkarmaya çalışmaktan daha beyhude bir çaba olamaz” dedi. söz konusu.

“Avrupa ve ABD’de çok satanlar listesine giren Mevlana’nın kitabını pornografik bir yayına indirgeyerek değerlendirmeye çalışmak şeytani, garip ve yanlış bir çabadır” diyen Özdemir, “Bu yanlıştır. 2 milyar Müslümanın gönlünde müstesna bir yere sahip olan Peygamber Efendimize bugün ulaşması mümkün değildir.749 yıl önce vefat etmiş olmasına rağmen hala hidayet ve hidayete erdiren Mevlana’nın Hz. İnsanların İslam’a gelişleri bu yanlış söz ve tanımlamalardan etkilenmeyecektir.” şeklinde konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu