Yaşam

Gençler Çankaya En Zor Sınavınızda Yanınızda

Üniversite sınavına hazırlanan gençler, “Sınava 40 gün kala neti artırmak için ne yapabiliriz?” Çankaya Belediyesi Yaşar Kemal Kültür Merkezi’nde. röportajda tanıştık.

Çankaya Belediyesi’nin ücretsiz sınav ve eğitim süreçlerine temel teşkil eden “Destek Eğitim Merkezi” öğrencileri yeni bir çalışmada buluşturdu. Yaklaşan üniversite sınavı nedeniyle Yaşar Kemal Kültür Merkezi’nde düzenlenen etkinliğe üniversiteye hazırlanan çok sayıda öğrenci katıldı.

SORULARINI CEVAPLADILAR

Antrenman koçu Fatih Akyol’un anlatımıyla akıllarındaki soruları analiz etmenin yollarını bulan öğrenciler, sınavla ilgili her bahiste bilgi sahibi oldu. “TYT ve AYT Deneme Teknikleri”, “Deneme Analizi Nasıl Olmalıdır?”, “Ortaöğretim Başarı Puanı”, “YKS’ye 40 Gün Önce Neler Yapılabilir?” gibi başlıkların geçtiği söyleşide;

Çankaya Belediyesi, 9 Çankaya Evleri’nde eğitimde fırsat eşitliği için öğrencilere tamamlayıcı eğitim, LGS ve YKS sınavlarına yönelik ücretsiz destek kursları veriyor, sınav dönemlerindeki çalışmalarını panel ve söyleşilerle destekliyor. Destek Eğitim Merkezi’nde sınavlara hazırlanan gençler de rehberlik ve manevi danışmanlık hizmetlerinden yararlanabiliyor.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu