Haber

Etimesgut Belediyesi deprem bölgesine 30 tır can malzemesi gönderdi

Etimesgut Belediyesi deprem bölgesine 30 tır can malzemesi gönderdi.

Belediyeden yapılan açıklamada, deprem bölgesinde 22 iş makinesi, arama kurtarma, hasar tespit ve yardım grubunun görev yaptığı kaydedildi.

Açıklamada, deprem bölgesine jeneratör, çadır, gıda, giyecek, yatak, battaniye, ısıtıcı ve çocuk bezinden oluşan 30 TIR’ın sevk edildiği belirtildi.

Kurulan portatif aşevi ile Kahramanmaraş’ta her gün 5 bin kişiye sıcak yemek ikram edildiği belirtilirken, İstanbul’dan gelen istekli öğretmenler tarafından kurulan masal çadırının kırtasiye ve oyuncak ihtiyacının da karşılandığı belirtildi. AFAD çadırı, belediye tarafından da karşılandı.

Etimesgut’a gelen depremzedeler için kaymakamlık bünyesinde kurulan Afet Koordinasyon Masasına resmi kayıt ve başvurularını yapan vatandaşların ihtiyaçlarının belirlendiği kaydedildi.

Belediyeye ait Şefkateli Çarşısı’ndan gıda, giyecek, yatak, battaniye, bebek bezi, mama gibi temel ihtiyaçların karşılandığı, yardımların belediye araçlarıyla depremzedelerin ikamet adreslerine ulaştırıldığı, 20 20 günde bin depremzede bu yardımlardan yararlandı.

Açıklamada değerlendirmelerine yer verilen Belediye Başkanı Enver Demirel şunları söyledi:

“Devletimiz tüm kurumlarıyla sahada. 7’den 77’ye herkes elinden geldiğince yardım ve destek vermek istiyor. Bu büyük bir şok. Şimdi birlik ve beraberlik zamanı. Yaralarımızı sarma zamanı. İnşallah bu düşüncelerin üstesinden birlikte geleceğiz. Birlikte Türkiye olacağız. Milet olarak.” Bu büyük sınavı da geçeceğiz.”

haberhamur.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu