Yaşam

1800 yıllık antik tiyatroda müzik ziyafeti

DENİZLİ (İGFA) – Her hafta farklı bir şehirde düzenlenen, halka açık ve ücretsiz olarak düzenlenen “TRT Sanatçılar Kent Konserleri” bu kez Denizli’de sahne alacak. Denizli Büyükşehir Belediyesi’nin ev sahipliğinde, Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın desteğiyle gerçekleştirilecek konser, UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’nde yer alan bembeyaz cennet Pamukkale’deki 1800 yıllık Hierapolis Antik Tiyatrosu’nda gerçekleştirilecek. 19 Ağustos 2023 Cumartesi günü saat 21.00’de başlayacak ücretsiz konserde Türk Halk Müziği, Türk Sanat Müziği ve TRT Caz Orkestrası’nın ses ve saz sanatçıları sahne alacak. Konser TRT Müzik ve TRT Radyo’dan canlı yayınlanacak. Denizli Büyükşehir Belediyesi, vatandaşların konser alanına kolayca ulaşabilmesi için ücretsiz otobüs seferi sağlayacak.

Ören yeri girişleri saat 17.00’den itibaren ücretsiz.

Denizli Büyükşehir Belediyesi, 19 Ağustos Cumartesi günü saat 16.30’dan itibaren Denizli KYK cephesi, Denizli Valiliği, İstiklal Caddesi Kütüphane karşısı (Zafer Gazoz önü) ve Adalet Parkı’ndan her yarım saatte bir ücretsiz otobüse binecek. konser programı. Denizli Büyükşehir Belediyesi otobüslerinin Pamukkale Güney Kapısı’ndan gireceği belirtilirken, etkinliğe özel araçlarıyla gideceklerin Pamukkale Kuzey Kapısı’ndan girerek buradan servislerle konser alanına götürülecekleri belirtildi.

Lider Zolan’dan davet

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, kültür sanat kenti Denizli’nin çok güzel bir organizasyona daha ev sahipliği yapacağını belirterek, tüm hemşerilerini bu özel geceye davet etti. Yaklaşık 2 ay önce tamamladıkları 2 bin 200 yıllık Laodikya Batı Tiyatrosu’nda Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası’nı ağırladıklarını ve antik tiyatronun sanatseverlerle dolup taştığını hatırlatan Önder Zolan, “Kültürel ve sanatsal etkinlikler ülkemizde düzenleniyor. çok emekler sonucunda ortaya çıkan dünya çapındaki tarihi değerler gerçekten bize ilham veriyor. seni çok mutlu ediyor Tüm hemşerilerimi bu güzel programa davet ediyorum. Denizli bir kültür sanat kenti olmaya devam edecek.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu